Září 2011

Slečna Prokletá.

4. září 2011 v 17:24 | Mary |  Tragické i komické osudy jedné slečny.
Byla jsem zamilovaná. Byla to první opravdová láska, která mě potkala. Tři roky jsem nadbíhala tomu klukovi, díky němuž jsem poznala ten nádherně děsivý pocit, kdy člověka od kořínků vlasů až po špičky prstů u nohou protne ta ledově teplá vlna, tak dobře známá každému, kdo poznal lásku. Tehdy jsem ho ještě ani neznala. Když jsem s ním prvně mluvila, cítila jsem ten samý pocit, ale tolikrát znásobený... V uších mi zněly tupé údery, přes které jsem mu ani pořádně nerozuměla. Cítila jsem se, jako bych skočila ze skály a užívala si ten nádherný okamžik, kdy mi vítr češe vlasy chvíli před tím, než mě o život připraví dopad na zem. Bylo to tak bolestně krásné...
Proto, když mě o tohohle kluka připravila nejlepší kamarádka, zahrabala jsem se do postele a týden nechodila do školy. Ano, litovala jsem se. Jedla jsem zmrzlinu polévkovou lžící a při tom hledala romantickou komedii, která by nekončila happy endem, abych si nepřipadala jako jediný člověk, který se svého šťastného konce nedočkal. Ale žádná taková nejspíš nebyla nikdy natočena, takže jsem každý film vypla po té scéně, kde se spolu milenci šíleně pohádají, uvedou celý byt do dezolátního stavu a jeden z nich za sebou práskne dveřmi.
Když jsem se přestala litovat na tolik, abych mohla vylézt z bytu a nepřepadl mě histerický záchvat pláče, začala jsem smutek utápět v alkoholu. Každý pátek jsem seděla v hospodě s přáteli, kteří si museli znovu zvykat na to, jak vypadám... Tak dlouho jsem se nikde neukázala.
V další etapě mého truchlení, mě postihla kletba. Tolik jsem toužila po tom, najít někoho, kdo nahradí onoho ukradeného kluka, že jsem pomalu začala být známá jako ta, která každý pátek někoho hledá, vždycky najde, ale ráno zjistí, že našla špatného.
No, abych ukončila tohle moje prokleté blues... Ta kletba se se mnou asi táhne pořád dál a až ji prolomím, dám o sobě zase vědět.