No laugh. No plans. No life.

18. února 2011 v 4:49 |  Tragické i komické osudy jedné slečny.
.

Další probdělá noc. Další šálky zeleného čaje prokládané cigaretami. Další nesmyslné věty psané s akordy do notesu.
Raději celou noc prosedět sama s výčitkami, než se přes den dívat na tu spoušť, kterou za sebou nechávám všude, kudy projdu. Raději si namlouvat, že je všechno v pořádku, než přihlížet tomu, jak se mi život drolí mezi prsty. Raději žít ve lži, než čelit realitě.
Smutek utápím v alkoholu, kašlu na všechno co mi kdy přišlo důležité, nemám žádné vyhlídky do budoucna ani plány. Žiju jako netopýr-ve dne spím a v noci létám prázdnými ulicemi s hlavou plnou melancholických myšlenek. Jediné, co pro mě má v této chvíli smysl, je samota.
Všechno je mi tak hrozně cizí. Všechny hezké vzpomínky vybledly. Všichni, kterým jsem dřív bezmezně důvěřovala, se mi tak moc vzdálili. Nikdo z nich nechápe, že nehledám útěchu v planých slovech. Nerozumí tomu, že ty slzy teknoucí mi po tvářích nemají nic společného se sebelítostí. Pláču pro ně, protože zapomněli, že přátelství je důležitější než vlasatní cíle.

Chodím po důvěrně známém městě a ve výlohách obchodů vidím jen svůj odraz. V těch ulicích, kterými jsem dříve chodila s tlupami kamarádů, teď slýchám ozvěny našeho smíchu. Chtěla bych vejít do jednoho z těch obchodů, koupit si ho trochu a pak jít a rozdělit ho mezi ty, kteří se už smát zapomněli. Koupila bych tam pro sebe také jednu blaženou nevědomost a krutou realitu bych cestou vyhodila do popelnice. A mohla bych se smát s nimi. Všechno by bylo zase dobré, tak jako dřív...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama