Střípky.

26. ledna 2011 v 0:32 |  Tragické i komické osudy jedné slečny.
.
Stalo se, že se zamilovala, ale protože on měl přítelkyni, kterou byla shodou náhod její dlouholetá sokyně, která už jí zničila jeden vztah,muselo jí stačit přátelství.
On byl jako z jiného světa - realista a zároveň najivní snílek. Byl milý na každého za všech okolností a při tom, aniž by to věděl, dokázal jedinou větou ranit tak, jak to umí jenom revolver namířený na hrudník. Ale to co uměl nejlépe, bylo svítit, když praskly všechny žárovky v bytě a slunce vyhaslo. Ale byl to on, kdo nejdřív přišel a zhasnul.
Jeho přítelkyně se chovala k němu a zbytku mužského pokolení jako štěně - veselá, roztomilá, přítulná. Ale ce se dívek týkalo, už z dálky na ně plivala jed, jako to dělají kobry v pouštích, aby oslepily svou kořist.
A ona, ta nešťastně zamilovaná dívka, nebyla sice vzor všech ctností, nebyla dokonalá, ale měla charakter, měla své zásady a také srdce... Tedy mívala ho, než jí uteklo za ním a na půli cesty ho jeho krásná krutá přítelkyně bez milosti rozšlápla.
Potom už nic nebylo. Jenom prázdno, tma, ticho. Nechtěla slyšet o něm a o ní, o nich. Hledala útěchu a našla ji v alkoholu. Měla vědět dřív, že ten je zrádný a pomůže jen na krátkou chvíli, ale nevěděla a tak se stalo, že začala také zašlapávat srdce, která běhala kolem. Nechtěla, nebyla to ona. Jednal za ní alkohol a ona stála vedle a jenom se dívala, jako v divadle. Jako by ta bota drtící srdce jako skleněné ozdoby na stromeček vůbec nebyla její.
Když si uvědomila, co provedla, posbírala všechny střípky srdcí, které zadupala do země,  poslepovala je a doufala, že střípky jejího srdce také někdo najde a slepí...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Madonna Madonna | E-mail | Web | 26. ledna 2011 v 0:42 | Reagovat

Prosim hlas pro Madonnu
Předem děkuju a kdeby si potřeboval/a hlas dám ráda..Když mi hlasnete dám dárek 8animací
http://kamulkyblog.blog.cz/1101/3-kolo-sonb-je-tady-zaverecne-kolo#pridat-komentar

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama