Pohádka o princezně beze jména.

13. března 2010 v 11:09
Žila byla jedna princezna, o níž vám stačí vědět, že žila uvězněná v nějvyšší věži paneláku, v bytě 4+1 s krásným výhledem na rybník. Večer co večer seděla u okna a nečekala na prince, jak by se možná mohlo zdát, přemítala o tom, komu by tak mohla svěřit všechna svá tajemstvý.
Když jeden večer zase seděla u okna a poslouchala déšť bubnující do skla, napadla ji skvostná myšlenka, svěřovat se tam, kde nikdo nezná její jméno ani tvář, tam kde ji nikdo nebude soudit.
Princeznina dobrodružství většinou končila třetí hodinou odpolední. Od té doby sedávala ve své věži a fantazírovala o krásném barevném světě, ve kterém dospělí naslouchají dětem, válkám se předchází domluvami a sebetemnější tmu jednou prosvětlí sluneční paprsky. V tomto světě přihlížela různým příběhům, které nechtěla zapomenout a tak je sepsala.
Protože si princezna velice cenila každé radostné chvilky se svými přáteli, všechny ty chvíle zvěčňovala. V ponurých večerech si pak ráda prohlížela fotografie, které pořídila, když jí bylo fajn, protože věděla, že i když si vysní další příběh ve svém krásném barevném světě, nikdy se nemůže rovnat těm radostným chvílím, které prožila.

Není hezčích pohádek, než jsou ty, které píše sám život.- Hans Christian Andersen
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Manrique de Lara Manrique de Lara | Web | 14. března 2010 v 10:06 | Reagovat

Zdravím ! Vidím že zakládáš nový blog s podobným tématem .-> životem ....Budu rád když se naše blogy spřátelí ... s podzravem MdL

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama